Web Ticaret - Hazır Web Çözümleri

Bize Ulaşın

0850 303 83 27

Çalışma Saatleri

08:00 - 18:00

Bize Yazın

info@wticaret.com
Hemen Satın Al

Keywords Nasıl Olmalı

Keywords, Türkçe karşılığı ile Anahtar Kelimeler içeriğinizi özetleyen, arama motorları tarafından taranan sayfanızın hangi kelimeleri önceliklendirerek kaydetmesi gerektiğini belirten verilerdir

Keywords, Türkçe karşılığı ile "Anahtar Kelimeler" içeriğinizi özetleyen, arama motorları tarafından taranan sayfanızın hangi kelimeleri önceliklendirerek kaydetmesi gerektiğini belirten verilerdir. Bu verileri doğru girmeniz durumunda içeriğiniz arama motorlarına uyumlu şekilde ifade edilir ve arama motoru rekabetinde (Seo) önemli bir avantaj elde etmenizi sağlar. 

Anahtar kelimelerinizi seçerken, içeriğinizin anlatmak istediği bilgiyi kelimeler ve kelime öbekleri halinde seçmeli ve her bir anahtar kelime / kelime öbeğini virgüllerle ayırmalısınız. Anahtar kelimelerinizin içeriğiniz ve içerik başlığınız ile uyumu, içeriğinizin arama motorları tarafından samimi ve gerçekçi bulunmasını sağlar. Örnek olarak;

Hediyelik eşyalar üzerine bir içerik oluşturuyorsanız Anahtar kelimeleriniz "hediyelik eşya, hediyelik, eşya, takı, bayan takıları, erkek takıları" şeklinde olmalıdır. Bu kelimelerin içerik metninizin içerisinde geçtiğinden emin olmalısınız. 

Anahtar kelimelerinizin adedi önemli bir kritiktir. Çok sayıda anahtar kelime kullanmanız içeriğinizin spam (samimiyetsiz ve önemsiz) olarak algılanmasına sebep olabilir. Ortalama bir içeriğin en az 2, en fazla 20 anahtar kelimesi olabilir. Ayrıca kullandığınız anahtar kelime adedinin fazla olması, her bir anahtar kelimenin metin içerisindeki öneminin azalmasına sebep olur. Verimli sonuç alabilmeniz için 3-10 adet anahtar kelime kullanmalısınız ve her bir anahtar kelimenin içerik metninizin içerisinde bulunduğundan emin olmalısınzı. 

Unutmayın; Doğru anahtar kelime tercihi içeriklerinizin arama motorları tarafından daha hızlı taranmasını ve daha fazla dikkate alınmasını sağlar.