Web Ticaret - Hazır Web Çözümleri

Bize Ulaşın

0850 303 83 27

Çalışma Saatleri

08:00 - 18:00

Bize Yazın

info@wticaret.com
Hemen Satın Al

W3C

W3C ile tescilli mükemmellik, Hazır Web Sitesi paketleri ile sunulan tasarımların tümü W3C onaylı.

Web Şablonlarımızın tümünde sağladığımız W3C uyumluluğu ile mükemmelliğimizi tescil ettik. W3C uyumluluğu ile arama motorları web sitenize öncelik tanır ve tüm tarayıcılarda aynı görüntüyü elde ederek kullanıcı deneyiminden taviz vermezsiniz. Hazır Web Sitesi paketlerimiz dahilinde kullanacağınız tüm tasarımlarda W3C uyumluluğuna sahip olabilirsiniz. 

W3C neden bu kadar önemli?  

Gelişen ihtiyaçlara yönelik ek özellik ve nitelikler kazanan Web Siteleri, zamanla kaçınılmaz olarak kodlama hataları ve tarayıcıların farklı yorumları nedeniyle bir keşmekeş haline dönüşmekteydi. Hatta web siteleri, en stabil görüntünün elde edilmesi için belli bir tarayıcının kullanılmasını tavsiye ediyor, İnternet kullanıcıları ise birden çok tarayıcı kullanmak zorunda kalıyordu. Uluslar Arası İnternet Konsorsiyumları bu sorunu çözüme kavuşturmak ve ilerleyen dönemlerde aynı handikapın yaşanmasını önlemek için bir standart oluşturmak için kolları sıvadılar. 

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkan W3C standardizasyonu, Web Sitesinin Front-End denilen ön yüz kodlamalarında bir ortak payda oluşturdular. Böylece Web Siteleri, bu kurallara göre yazılacak, tarayıcılar ise bu kurallara göre web sitelerini okuyarak kullanıcıya sunacaktı. Ancak bu standartların devreye girmesi önemli bir kroniği ortaya çıkarttı. Hazırlanmış olan milyonlarca web sitesinin yeniden düzenlenmesi pek mümkün değildi. Üstelik hazırlanacak yeni web sitelerininde bu standartlara göre hazırlanması için Web Programcılarının ihtimamına ihtiyaçları vardı.

Günümüzde tam anlamıyla stabil hale gelmiş ve tarayıcılar tarafından kabul görmüş olan W3C standardizasyonu, malesef kodlama zorlukları ve web geliştiricilerinin gerekli ihtimamı göstermemesi nedeniyle yeteri kadar yayılma imkanı bulamadı. 


W3C Kalitenin Bir Göstergesimidir?

Kesinlikle. W3C, web sitelerinin bir anlamda şartnamesidir. Doğru kodlama, farklı tarayıcılarda hatasız kullanıcı deneyimini sağlamakla birlikte yıllar sonra dahi stabil ve doğru görüntülenme imkanı sunar. Örneğin bundan 10 yıl önce yapılmış bir web sitesi günümüzde sağlıklı görüntülenme sorunlarına yol açar. Birkaç yıl önce çalışan menüler çalışmayabilir ya da nesenler olması gerektiği gibi görünmeyebilir. Ancak W3C standardı, alanında bir otorite haline gelerek gelişen ihtiyaçlara açık olduğu için sonraki 10 yı içerisinde de standartlar değişmeyeceği için aynı görüntü ve kullanıcı deneyimine sahip olacaktır.

Arama Motorlarında Büyük Avantaj

W3C"nin şüphesiz ki en önemli avantajı Arama Morolarında (Google, Yandex, V.b.) elde edeceği önceliktir. Arama motorları, hem daha stabil ve daha hatasız okuyabileceği Web Sitelerini önceliklendirir hem W3C projesine destek verir hem de W3C ile hazırlanan web sitelerinin kaliteli siteler olduğunu düşünerek arama sıralamalarında önceliklendirir. Seo çalışmalarının önemli bir parçası olan W3C uyumluluğu, Web Sitenizin temel varlık sebebi olan ulaşılabilirlik bakımından da büyük bir avantaj kazanır. 

 


 

Hazır Web Sitesi paketlerimiz, pek çok özellik ve niteliği ile alternatifleri arasında en iyisi olmayı hedefler ve şeffaflık ilkesi ile hareket ederek kalitesinin teyidini mümkün kılar. Hazır Web Sitesi paketlerimizin kalitesi, nitelik ve gücünü ölçeklendirmek için W3C kontrol sistemi üzerinden tasarımlarımızın uyumluluğunu inceleyebilir, kalitemizden emin olabilirsiniz.